מה לעשות אם הוא רוצה "לבחון את השטח" לפני שיכנס לקשר רציני?

למה הוא מתרחק

 
בדקות הקרובות אני הולכת לגלות לך מה לעשות אם בחור שאת אוהבת, מתעקש שהוא "לא מחפש להכנס לקשר רציני", ורוצה רק "לבחון את השטח"…

לאלו מאיתנו שלא מדברות "גברית", לבחון את השטח זה מילים יפות ללצאת ולשכב עם כמה שיותר בחורות.

אני רוצה להראות לך נקודה שרוב הגברים לא ידברו עליה בצורה גלויה, אבל הנקודה הזו, היא אחד הדברים שמפריעים להם להתחייב אלייך, אפילו אם הם מאוד מעריכים אותך ויודעים שאת מדהימה ומתאימה להם.

מוכנה לגלות את האמת?

מתחילים…

חופית העלתה את השאלה הבאה בפורום הייעוץ…

היי מיכל. לפני בערך שנה, התחלתי לצאת עם גבר בן 30, שבאותה תקופה היה באמצע הליכי גירושין עם אשתו. לא היו להם ילדים. הוא סיפר לי שהם יצאו כמעט 7 שנים לפני שהתחתנו, ושזה היה ממש מתבקש שהם יתחתנו כבר.

הנישואים שלהם החזיקו מעמד בסך הכל שנה. הם הבינו די מהר שזה לא עובד, ולמרות שהם התגרשו, הם עדיין ביחסים טובים.

אני והוא היינו ביחד ארבעה חודשים, והוא באמת היה מלא כבוד ומדהים. בילינו המון זמן ביחד; גם לבדינו, גם עם חברים (החברים שלי מתים עליו). ואז, פתאום הוא נעלם…

הוא יצר איתי קשר כמה ימים מאוחר יותר, ואמר שהוא מרגיש שהקשר בינינו לא עובד. זה פשוט הגיע משום מקום! אף פעם לא התווכחנו ולא רבנו, והייתי בטוחה שהכל הולך נהדר. לא הבנתי למה הוא החליט שזה לא הולך.

נשארנו בקשר אחר כך, ואחרי כמה חודשים שוב חזרנו להיות ביחד. הגירושים שלו הסתיימו באותה תקופה. ושוב, הוא היה מלא כבוד, כיפי, מעודד, וממש התחיל להיווצר בינינו חיבור מדהים. אבל בכל זאת, כל הזמן הזה, תמיד הרגשתי כאילו משהו הולך להשתבש.

הוא אמנם הכניס אותי (במידה מסוימת) לחיים שלו, ופגשתי את ההורים שלו ואת החברים הכי טובים שלו, אבל הוא תמיד היה נלחץ ומתחיל להתנהג בעצבנות כשהיינו מדברים ברצינות על הקשר בינינו.

היתה לי הרגשה כזאת, שהוא עלול לברוח פתאום.

אפילו שמתי לב לדפוס שחזר בהתנהגות שלו. הוא היה מתחיל להרגיש איתי ממש בנוח, ואז – כשפתאום הוא היה מבין את זה, הוא היה מסתגר בפני ומרחיק אותי ממנו.

בקיצור, אחרי חמישה חודשים, הוא נעלם שוב. אחרי יום או יומיים, הוא התקשר ואמר לי שוב שזה לא עובד. הפעם כבר די ציפיתי לזה, אז שאלתי אותו 'למה?'.

הוא אמר שכל החיים שלו, הוא תמיד היה במערכות יחסים מחייבות, והוא רצה קצת 'לבחון את השטח'.

אפילו היתה איזשהי בחורה, שהוא רצה להזמין אותה לצאת איתו.

לא נשארנו בקשר הפעם.

הייתי מאוד רוצה להיות איתו. תמיד הכל הלך לנו כל כך טוב. אבל, כמובן, הייתי רוצה שהוא יתחייב רק אלי.

את חושבת שאני צריכה לדבר איתו? ואם כן, איך יהיה נכון לגשת אליו? או שאולי אני פשוט צריכה להשלים עם המצב ולשכוח ממנו…?

מחכה לתשובה שלך,
חופית

 

היי חופית,

תודה לך על השאלה.

הרשי לי לפתוח בחדשות הרעות…

את צריכה לשחרר את הבחור הזה. לפחות בינתיים. כנראה לפחות לשנה.

ורוב הסיכויים, שאפילו אחרי השנה הזאת, הוא לעולם לא הולך לחזור אלייך, וכנראה יהיה בסופו של דבר עם מישהי אחרת (שלא מתקרבת אפילו להיות יפה, מגניבה, או מדהימה כמוך).

קטע מחורבן, נכון?

אבל אין שום דבר שאת יכולה לעשות בנושא, ואני אסביר לך בדיוק מה הסיבה:

(כדי לא לאבד את השפיות כאן, אני הולכת לקרוא לבחור "שלומי".)

שלומי דווקא נשמע כמו בחור ממש טוב. הוא לא "פרפר", הוא לא איזה טיפוס דוחה, הוא לא טמבל. את יודעת מה, הוא אפילו לא נשמע כמו "דוב פצוע", כמו כל כך הרבה מהגברים שאני מקבלת שאלות לגביהם (גברים שהיו נשואים במשך 15 או 20 שנה, והלב שלהם נטחן לאבקה על ידי אישה, שפשוט לא יכלה לקבל את האהבה שלהם).

לא, שלומי הוא לא דוב פצוע. בגלל שהוא כל כך צעיר, הוא יותר דומה לגור כלבים פצוע.

וכמו כל הגברים, הכלבלב הזה צריך "להשתעשע" קצת לפני שהוא יהיה מוכן להתחייב או להתמסד בכל צורה שהיא.

מה שקורה לשלומי בראש ובלב עכשיו, זו סוג של מלחמה.

הוא כן נמשך אלייך.

הוא כן מחבב אותך.

יש לו רגשות כלפייך.

הוא באמת בחור טוב – הוא פשוט מדבר איתך בכנות, ולא מנסה לעשות עלייך מניפולציות או לנצל אותך.

אבל…

הוא גם בחור שהיה בקשר מחייב במשך 8 שנים, עם אישה שבסופו של דבר אכזבה אותו.

ואחרי 8 שנים שבהן הוא "הדחיק" את התאוות והתשוקות שלו – 8 שנים שבהן הוא הפך מילד בן 23 לגבר בן 30 – הוא רוצה להרגיש איך זה לצאת לעולם, ולצאת עם נשים (לא אישה – נשים! ברבים), ולפתות אותן, ולהתפתות להן, ולשכב איתן.

ולמען האמת, אין בזה שום דבר פסול.

זה קצת כמו גלידה.

במשך 8 שנים, שלומי אכל גלידה בטעם מסוים, שבכנות – לא היתה מי יודע מה.

ואז הוא טעם את הגלידה שלך, וזה היה מדהים!

אבל לא משנה כמה הגלידה שלך טעימה, הוא לעולם לא הולך באמת להעריך את זה, עד שלא תהיה לו הזדמנות לצאת ולטעום סוגי גלידה וטעמים אחרים. ואני אגיד לך יותר מזה – המחשבה שמנקרת במוחו היא "אם הגלידה הראשונה שפגשתי היא כל כך טעימה, אני חייב לראות אילו עוד טעמים נפלאים קיימים בעולם!"

(וואו, המטאפורה הזו מוזרה לאללה).

ולכן, הנה העצה שלי אלייך, בקצרה:

 1. המשיכי הלאה (לפחות לבינתיים). הבחור הזה פשוט עדיין לא מוכן להיות עם מישהי בקשר רציני כרגע, ואפילו אם הוא כן היה מסכים להיות רק איתך – תמיד היה נשאר בתוכו חלק שהיה נוטר לך טינה על זה ש"לקחת ממנו" את ההזדמנות לצאת לעולם ו"לבחון את השטח" קצת.
 2. לעולם אל תצאי עם גברים נשואים. אני אומרת את זה המון, אבל אני אגיד את זה שוב: עד שהדיו לא התייבשה על מסמכי הגירושין, הגבר עדיין נשוי, והוא לא פנוי רגשית. זה פשוט לא שווה את זה.

  ולא שווה לנסות להפעיל עליו מניפולציות רגשיות, כדי שמייד לאחר שייצא מקשר אחד, יקפוץ לקשר אחר. יש לו צורך להרגיש "חופשי"! תני לו תחילה למלא את הצורך הזה.

 3. תדעי, שאין לזה שום קשר אלייך. זה לא שאת לא מספיק טובה. זה לא שאת לא מספיק מושכת. את לא הבעיה. הבעיה היא, שנקשרת לגבר שנמצא ב"תקופת מעבר", והוא חייב לצאת קצת לעולם ולהתנהג כמו גבר אהבל ממוצע לפני שיסכים להתמסד.

 אני מקווה שהבנת את כוונתי.

בהצלחה יקירה!

הוצאתי את השאלה הזו מהפורום והחלטתי לענות עליה לכל המנויות (גם לאלו שאין להן גישה לפורום), כי לדעתי זו שאלה נורא חשובה והיא חוזרת על עצמה בצורות שונות מדי כמה ימים.

אם את רוצה לקבל אפשרות להעלות את השאלות האישיות שלך בפורום הייעוץ ולקבל את התשובות שלי שם, את מוזמנת להצטרף לסמינר "כך תגרמי לו להתחייב אלייך", ויחד איתו לקבל גישה בלתי מוגבלת לפורום הייעוץ.

בסמינר הזה, אני הולכת ללמד אותך איך לבנות את מערכת היחסים עם הגבר שלך, כך שהוא יתחיל להסתכל עליך בצורה אחרת, ירצה להישאר איתך ולהתחייב אליך מחדש. כאילו רק התחלתם את הקשר!

התוכנית "כך תגרמי לו להתחייב אלייך" מורכבת מסדרת הדרכות ווידאו, ותיתן לך את כל הכלים שאת צריכה כדי ליצור מערכת יחסים מלאת תשוקה לטווח ארוך עם גבר חלומותייך.

בתוכנית, אני מסבירה את כל מה שאת צריכה לדעת, כדי לגרום לגבר שלך להשתוקק לקשר רציני ומחייב איתך.

אני גם חושפת בתוכנית הזו סודות קטנים כמו:

 • איך להיות אשת חלומותיו – המתכון הסודי שישאיר אותו צמוד אלייך
  5 הדברים שגורמים לגבר להיות מטורף על הבחורה שלו, לרצות לא לעזוב אותה לעולם, ולכבד אותה רק יותר ויותר לאורך הזמן
 • איך נכון להתנהג עם גבר שלא מפגין רצון להתחייב לקשר רציני איתך
  איך נכון להציב גבולות כדי שהגבר לא יחשוב שהוא יכול לקבל ממך את כל ההטבות של מערכת יחסים, בלי באמת להיות באחת כזו.
 • איך תדעי בוודאות אם הוא הגבר של חייך ובאמת הכי מתאים לך?
  תוך שבוע או שבועיים בלבד מרגע ההיכרות, תוכלי לדעת האם הוא האחד בשבילך.
 • הסודות לחיין מין נפלאים במערכת היחסים שלך עם הגבר.
  תלמדי את חוק הזהב של סקס, שיהפוך אותו לגבר הכי נאמן לך מבחינה מינית ותמנעי מטעויות שעלולות לפוצץ את מערכת היחסים שלך.

ועוד הרבה דברים נוספים…

אני מסבירה על הכל ממש פה: כך תגרמי לו להתחייב אלייך! »

מקווה לראות אותך שם!

איך לגרום לו לרדוף אחרייך
4 תגובות על “מה לעשות אם הוא רוצה "לבחון את השטח" לפני שיכנס לקשר רציני?
 1. חנה דוידי

  שלום מיכל. מאוד מצאה הכתבה חן בעיני.

 2. ענת

  היי מיכל , היה לי בן זוג לאחר שהייתי אלמנה שנים ממנו יש לי ילדה אנחנו לא ביחד כבר 5 שנים אבל חברים מאוד טובים לי עדיין יש רגשות אליו אבל , לו לא ידוע לי אם יש למרות שהוא לפעמים מפלרטט איתי , וזה מזכיר לי את מה שענית כרגע אבל אני לא מצליחה להמשיך הלאה למרות שאני מאוד רוצה מה עלי לעשות? אשמח לתשובה תודה רבה

 3. שני

  היי מיכל, שאלה בקשר לכתבה הזו. למה את כותבת שרוב הסיכויים שלעולם הוא לא יחזור אליה? לא יכול להיות שאחרי שהוא יתנסה בחוץ הוא יבין שהיא מה שהוא באמת רוצה?

 4. שרון

  שלום מיכל. לפני שנה התחלתי להתכתב עם בחור מהטינדר,לאחר כמה זמן העברתי אותו למסנג'ר ונהיינו חברים בפייס-בוק. כמה חודשים לאחר מכן גם נתתי לו את הפל' וקצת התכתבנו,ממש מדי פעם .. תדירות של פעם בכמה חודשים… לפני חודש נפגשנו בפעם הראשונה,היה מאוד נחמד ונעים,ישבנו ודברנו בגן שעשועים (דווקא חיפשנו בית-קפה ולא היה בנמצא) היה נחמד ונעים בשיחה וגיליתי והרגשתי שאנחנו משדרים על אותו גל ושיש לנו כמה דברים משותפים . שבוע אחרי כן שוב נפגשנו ( אני מהצפון… הוא מהמרכז..) ישבנו ושוחחנו,הוא שיתף אותי בעניינים מאוד אישיים שלו,לאחר מכן היינו יחד במיטה. למחרת היו לו עניינים אישיים והוא הציע לי להתלוות אליו,בחרתי לוותר כי גם היתה לי נסיעה חזרה. המשכנו להתכתב,כמה פעמים,שיתף אותי בקושי שלו,שלחתי לו חיבוק ומילים מעודדות. לפני יומיים שאלתי אותו האם מתאים לו לבוא ולבקר בארץ הגליל..ואמר שהיה רוצה להיות בחו"ל..אבל יש לו שבוע עמוס. כתבתי לו שמוכר וגם אני הייתי רוצה להיות בחו"ל ועשיתי סמיילי.הכל התנהל בוו'צאפ,לא בפל'. התקשרתי אליו,היה בממתינה ולא חזר אליי. בבוקר שלח לי סמיילי חזרה… מאס לא הגבתי (יום וחצי) לא יודעת אם משמעותי,לאחר שהתחלנו להתכתב בוו'צאפ,פתאום בחרתי להזמין אותו דווקא במסנג'ר (מעין לחזור להתכתבות הישנה..,מעין ריגרסיה) אלא אם-כן זה לא עקרוני ושטותי שאני שמה לב לפרטים ואולי הם לא חשובים. בקיצור,אני רוצה אותו ולא יודעת מה לעשות. לחכות,ליזום? (כל הפעמים שהתכתבנו,אני זו הייתי היוזמת… חוץ מפעם אחת שהוא יזם) תודה מיכל. אשמח מאוד לתשובה . רוצה אותו מאוד..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *